בסיוע השמיים

מתי שריקי תקשורת חזותית ומוסיקה

אודות מתי שריקי

אלו הם חיי, ואלו הם חייך..

יצירת קשר
מתי שריקי, מוסיקאי ומעצב גרפי, בן 28 (נכון ל2011..) מוסיקה ואמנות הם אהבות חייו, מאז שלמד לאהוב...

את הרומן שלו עם המוסיקה החל מתי אי שם בגיל 8, כאשר "הדוד מאמריקה" הגיע לביקור ונתן לו מתנה אורגן צעצוע. כמה שנים של צלילים צורמניים ללא הפסקה מאורגן צעצוע הביאו את הורי ולרכוש פסנתר, ועם זה גם קצת לימודי פסנתר, שנה וחצי אצל מורה לפסנתר שם הכיר לראשונה את התווים והופיע בכמה קונצרטים בקונסרבטיון השכונתי ברמות, ירושלים. השלב הבא היה לימודים בישיבת תיכונית לאמנויות, שם עשה בגרות מלאה במוסיקה ולמד פסנתר ועיבוד אצל מי שהיה בעבר העוזר של המנצח לאונרד ברנשטיין, ופסנתרן דגול בפני עצמו, ישראל אדלסון.
תוך כדי התפתח גם כיוון של הלחנת שירים ומנגינות וכתיבת שירים.
השיר הראשון שהוקלט והתפרסם נולד בנסיבות מעט טראגיות: דפנה מינץ, תלמידה בת גילו של מתי וחברה בתנועת נוער משותפת נפטרה באופן פתאומי ומתי כתב מנגינה לזכרה, שכמה ימים אחרי זה גם קיבלה מילים, גם בעזרתו של המשורר יצחק אמיתי. השיר הוקלט באולפן, הושמע ובוצע בטקס לזכרה.
שירים נוספים נכתבו והוקלטו, בין לבין מתי שר ועיבד שיר עבור אלבום של ארי שבט, "לדוד ה' אורי וישעי" שאף הושמע ברשת ג' וברשתות נוספות, כתב והלחין שיר "שלכת" במפנה חד של סגנון שהתפרסם בערוץ 7 ושירים נוספים שחלקם מופיעים במדור המוסיקה באתר.

צד נוסף של המוסיקה, מסקרן לא פחות, הוא ליווי מוסיקלי של תאטרון פלייבק: אימפרוביזציה מלאה על הבמה לסיפורים של הקהל, יחד עם שחקנים שמאלתרים משחק בהתאם, בכשרון רב. אחד משיתופי הפעולה הבולטים היה עם העתונאי החרדי דודי זילברשלג במופע שאף סוקר בערוץ 7 ובYNET.


הרומן השני.
הרומן עם גרפיקה ואמנות קצת מורכב..
לצייר ולקשקש מתי התחיל כבר בתחילת בית הספר ותמיד השתתף בועדות קישוט למינהן, אבל לפתוח מחשב, שלא נדבר על סרטוט צורה בWORD ושליחת אימייל הוא למד רק אחרי הצבא, או תוך כדי הצבא, כאשר סינג'רו אותו לעיצוב מצגות ומודעות למינהן, הכל בתוכנות אופיס מיושנות...
לאחר הצבא החליט להכיר מקרוב את ידידתינו הידועה, גברת "פוטושופ" ולקח קורס ערב במכללת אריאל, מה שהסתיים לאחר 3 חודשים ופתח את השער לשנים של לימוד עצמי וסקרנות גדולה של שאר התוכנות הגרפיות המוכרות.
התחנה הראשונה היתה כמעצב גרפי בשלוחה של משרד החינוך בתל אביב, בין הפקקים של הבוקר לטרמפים של הערב. לאחר מכן הזדמן לי לעבוד כמעצב דפוס במשרד הפרסום הבולטים בזמנו בציבור הדתי לאומי, 'שילה ברכץ' בבית אל. מפה נפתח חלון חדש לעולם האינטרנט: מקום העבודה הבא היה מעצב גרפי בערוץ 7 שהיום הפך לארט דיירקטור של אתרי ערוץ 7 בעברית אנגלית ורוסית על שלוחותיהם. שם הכיר את עולם בניית האתרים, עיצוב ייחודי לאינטרנט ותוכנת פלאש. את תוכנת פלאש מתי התחיל להכיר לעומק לאחר שנשלח במסגרת העבודה לקורס פלאש אינטראקטיב למתקדמים במכללת 'מנטור' ובזכות זה נולד האתר 'ילדודס' שהתחיל רק "כדי שיהיה לילדים מה לעשות בחופש הגדול" וממשיך היום כבין האתרים הגדולים לילדי הציבור הדתי לאומי עם שלל משחקי פלאש שנוצרו ע"י מתי, חלקם גם על בסיס קוד מוכן ועיצוב מחדש של מתי עבור ילדודס.
עולם המדיה חזותית מתפתח בנתיים ותחומים נוספים נכנסים לתמונה:
עריכת סרטים בתוכנות sony vegas, adobe premiere, אפקטים ועריכה מתקדמת בתוכנת after effect, מידול ותלת מימד בתוכנת blender ועוד.
נשתמע!